Actiuni in centrele din Botosani

Pe timpul vacantei am organizat diverse activitati socio-educative, sub forma unor concursuri de baschet, tenis, badminton, tenis de masa, sah, table, Nu te supara frate, cultura generala. Castigatorii au primit mici premii si diplome, dar toata lumea s-a simtit bine. Cei mai buni la invatatura in anul scolar 2013-2014 au fost de asemenea premiati. Totodata, copiii si-au exprimat viziunea asupra drogurilor prin desen, au invatat cum sa acorde primul ajutor, au ajutat copiii din centrele speciale si au petrecut o zi la pescuit.

Si pentru ca au dat dovada de atat de multa implicare, i-am ajutat sa mearga la mare, asigurand transportul pentru a ajunge in tabara organizata de Directia Judeteana de Tineret.

Category: Proiecte | Added by: anda (09 Oct 2014)