Asociatia Copiilor cu Handicap Fizic din Romania - iulie 2013 (GALERIE FOTO)

Tip sponsorizare: in bani

Obiective: sustinerea unui proiect cu traditie si cu multi beneficiari (100), aflati intr-un grad ridicat de dificultate

Descriere: De la aceasta asociatie am primit o scrisoare de solicitare a unei sponsorizari, am luat legatura cu ei si i-am vizitat la sediul din Bucuresti, unde am discutat cu directorul. Din discutie am inteles ca e vorba de un proiect cu traditie de peste 10 ani, constand in organizarea unor tabere anuale la munte si la mare pentru copiii cu handicap fizic, proveniti din mediul rural si din familii monoparentale.

Am considerat ca este vorba de beneficiari in situatii foarte dificile, pentru care acest ajutor ar fi insemnat multa bucurie, dar si dezvoltarea abilitatilor de socializare si integrare.

Category: Proiecte | Added by: ionutstefan (06 Sep 2013)