Atelier de olarit si pictura pentru Complexul de Servicii Comunitare Bucium Iasi

Complexul de Servicii Comunitare Bucium Iasi gazduieste peste 80 de copii si beneficiaza de mai multe spatii care, insa, neamenajate, nu puteau fi utilizate de catre copii. In cadrul Complexului, doi dintre educatori au specializari in olarit, respectiv pictura si astfel a venit ideea transformarii a doua camere in ateliere de olarit si pictura. In aceste spatii copiii pot acum desfasura activitati recreative si, totodata, educative mai ales pe timp de vreme rea, cand joaca afara nu e posibila. De asemenea, cu ajutorul celor doi educatori, ei pot dezvolta un talent in aceste doua domenii, daca dau dovada de abilitatile necesare si de pasiune. Multumim pentru colaborarea in amenajarea acestor ateliere Asociatiei Speranta Pentru Ingerasi Iasi.

Category: Proiecte | Added by: anda (16 Iul 2015)