Excursie de studiu la Iasi - februarie 2016

Tinerii din centrele de plasament din Botosani au fost intr-o vizita de studiu la facultatile din Iasi. Au fost intampinati de decani si profesori, au vizitat laboratoare si au avut ocazia sa puna intrebari. Desigur, au vizitat si alte obiective ale Iasiului, precum Copoul si Gradina Botanica. A fost prima lor excursie in Iasi si, pe langa distractia de care au avut parte, speram sa fi fost si o iesire utila pentru ei, care sa-i motiveze sa invete mai bine si sa mearga mai departe la facultate. Pentru tinerii din centre, dupa terminarea liceului urmeaza o perioada foarte grea de integrare in societate, iar urmarea unei facultati ar putea fi pentru multi calea catre o viata mai buna. Multumim Asociatiei Happy Botosani pentru organizare!

Category: Proiecte | Added by: anda (18 Feb 2016)