Excursie Maramures - aprilie 2016

Copiii care cresc in centrele de plasament au dreptul la o viață normală fără discriminare!

Dar adevărul e ca de cele mai multe ori acești copii sunt puși in situații dificile, poate uneori stânjenitoare, din cauza faptului că nu au o familie care sa-i sprijine !

Un astfel de moment a fost si săptămana trecută când profesorii impreuna cu elevii clasei a-X-a a Liceului de Cooperație Botosani au organizat o excursie de cateva zile in Maramureș in cadrul programului "Saptamana altfel". Cu toate ca si-ar fi dorit sa fie alături de colegii lor, câțiva dintre copiii care locuiesc la centrul de plasament și învață in cadrul liceului nu au avut posibilitatea sa achite costurile unei astfel de excursii

Din fericire, cu sprijinul nostru si al Asociatiei Happy Botosani, de aceasta data copilașii nu au rămas resemnați acasă, ci au mers in excursie alaturi de colegii lor. Ne pare bine ca am reusit sa le facem aceasta bucurie!

Category: Proiecte | Added by: anda (20 Apr 2016)