Iepurasul de Pasti - aprilie 2014
Iepurasul de Pasti a adus tinute noi copiilor din trei centre de plasament din Botosani, dar si alte lucruri necesare centrelor: perne, router si cablu internet si TV, memorii suplimentare pentru calculatoare, dar si produse de igiena. De asemenea 6 fete au fost sustinute cu plata taxelor scolare pentru Scoala de Cooperatie din Botosani, respectiv o scoala postliceala din Iasi si un laptop pentru o studenta silitoare de la Centrul Subcetate din Harghita. Studentii din Iasi au primit si ei ce au avut mai mare nevoie: ochelari de vedere, carti pentru licenta, plata scolii de soferi. Un baietel din Iasi, mare jucator de sah, si-a dorit sa participe la campionatul national pentru junori. Prin intermediul Asociatiei Speranta Pentru Ingerasi, l-am ajutat cu plata tuturor taxelor. In urma campionatului, s-a clasat pe locul 4. Asadar, Iepurasul a fost generos anul acesta cu cei pe la care nu a trecut atat de bogat an de an.
Category: Proiecte | Added by: anda (03 Iun 2014)