Inaugurare Centru Social Privat Asociatia Happy Botosani

1 iunie 2016 - Asociația H.A.P.P.Y in parteneriat cu Fundația Prieteni Pentru Tine și Fundatia Pfötchenhoffnung e.V Germania inaugurează primul Centru social privat pentru dezvoltarea deprinderilor de viață independenta !

Beneficiarii centrului vor fi copii proveniți din familiile cu nevoi, copii instituționalizați, tinerii ieșiți din sistemul de protecție socială, familiile cu risc de abandon.

Copiii și tinerii vor beneficia de consiliere psihologică, consiliere și orientare școlară și profesională, consiliere pentru menținerea stării de sănătate - facilitarea accesului la servicii medicale, meditații pentru diverse materii, educatie juridica, activități educaționale, extrașcolare și de petrecere a timpului liber, ateliere ocupaționale, sărbătorirea zilelor de naștere.

Category: Proiecte | Added by: anda (02 Iun 2016)